poniedziałek, 7 lipca 2014

Zazdrość wśród społeczeństwa - czy to normalne?

Zazdrość... Bardzo dobrze nam znana. Zazdrościmy bogactwa, powodzenia, popularności, rzeczy materialnych. To normalne zjawisko. Ale niekiedy przekracza granice. Ludzie z zazdrości są zdolni do różnych rzeczy.. Skupmy się na środowisku młodzieży. Zazdrość wśród nastolatków widać niemalże na każdym kroku. Ba, na pewno sami komuś czegoś zazdrościmy, np. ładnej figury, szczęścia w miłości, dobrych ocen.. Właściwie dlaczego to robimy? Odpowiedz jest prosta - albo jest to dla nas nieosiągalne, albo wlaściwie nie robimy NIC, by osiągnąć choć po części to co obiekt naszych zazdrości. Zazdrościsz koleżance figury? Zacznij ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Zazdrościsz koledze, który dostaje same piątki? Przyłóż się do nauki, poświęć jej więcej czasu. Naprawdę czasem niewiele trzeba by osiagnąć to.co inni. Nie ma nic złego w zazdrości, póki nie przekroczy ona pewnej granicy. Wyśmiewanie, wyszydzanie, dokuczanie to najczęstsze skutki zazdrości, której niektórzy nie mogą znieść i robią wszystko, byleby tylko uprzykrzyć komuś życie. Fajna opcja, nie? Najlepiej wyśmiać kogoś, kto ma nowy super ciuch. Wyzwać koleżankę od dziwek z powodu ładnej figury.. Ale po co to robić? Kompletnie tego nie rozumiem, jak można być tak dwulicowym. Zazdrość w granicach normy - to normalne, ale chora zazdrość wyjadająca nas od środka to już coś nie tak. Przykłady można mnożyć i mnożyć. Poruszyłam ten temat, gdyż NA KAŻDYM kroku widać tą zazdrość, chorą zazdrość. Zastanówmy się zanim sprawimy przykrość (czasem zupełnie nieświadomie) drugiej osobie z powodu zazdrości. Czy to ma sens? Nie lepiej podjąć odpowiednie kroki, by osiągnąć to samo, lub podobnego? Albo pogodzić się,że nigdy nie będzie nam to dane, bo zwyczajnie brak nam możliwości? Decyzja należy wyłącznie do nas.
4 komentarze:

 1. nigdy nikomu nie dokuczalam pomimo, ze czesto mialam mniej od rowiesnikow.
  kwestia wychowania tez...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Zazdrość to teraz bardzo częsty problem niestety...
  Zapraszam do odwiedzenia mojego nowego bloga: http://oddychajmuzykaa.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety ludzie mają w zwyczaju to, że zazdroszczą wszystkim. Jest to troche dziwne bo każdy człowiek może osiągnąć dosłownie wszystko, wystarczy chcieć :)

  zyciezobiektywem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz całkowitą rację. Zdrowa zazdrość jest w porządku, często motywuje ludzi do osiągnięcia celu, zmienienia czegoś i poprawy na lepsze, ale ta chora zazdrość potrafi sprawić, że niszczymy drugiego człowieka tylko dlatego, że jesteśmy leniwi i nie chce nam się nic robić. Według niektórych najlepiej by było jak by rozdawali wszystko co chcemy za darmo, a a wolę na coś zapracować, mam większą satysfakcję! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ♥
Odwiedzam każdego kto zostawi po sobie ślad :)
Jeżeli spodobał Ci się mój blog - zaobserwuj.