piątek, 15 sierpnia 2014

Dwa święta, czyli długi weekend sierpniowy

Piątek.. Dwa święta - kościelne i państwowe. Zielone Świątki i Cud nad Wisłą. Pierwsze to inaczej Wniebowzięcie NMP - nakazane, drugie to wojna pod Warszawą w 1920 r, która zmieniła historię Polski i ocaliła nas przed bolszewizmem. Nie wiem jak Wy, ale do tej pory nie wiedziałam co to ten cud nad Wisłą, jakoś nigdy historia mnie nie ciekawiła. I dalej nie ciekawi, musiałam zajrzeć w google by w końcu się dowiedzieć. Jednak bycie Polakiem zobowiązuje do zdania historii narodu ;)
Dla niektórych to dwa ważne święta, dla innych wolne - długi weekend. Szczerze mówiąc dla mnie te dwa święta nie mają jakiegoś dużego znaczenia. Nie są jakoś uroczyście obchodzone. Może w Warszawie - stolicy, coś tam jest organizowane, ale w innych miastach raczej nie. Ze względu na święto kościelne wszyscy katolicy muszą w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej. I to tyle. Jesteśmy Polakami, ale tak jakbyśmy nimi nie byli.. Jesteśmy katolikami (niektórzy z nas), ale niektórzy chodzą do kościoła tylko z przymusu lub przyzwyczajenia (ja). Czy nie warto się nad tym zastanowić?
 Z drugiej strony fajnie, że są te święta, bo jest wolne od pracy i dużo rodzin może spędzić razem czas.. Czas na wagę złota. Dla nas młodzieży to wolne nie ma zbytniego znaczenia, bo są wakacje, nie pracujemy, możemy iść na jakąś imprezę i jest fajnie.. Ale niedługo przyjdzie praca, obowiązki i wtedy docenimy każde święto, każde wolne, by mozc spędzić choć jeden dzień z rodziną.
Ja już zaliczyłam dziś rodzinny spacer i lody, a Wy?:) Trochę biadolę, że sklepy są pozamykane, ale może to i dobrze? Zaoszczędzi się trochę kasy na niepotrzebne wydatki :)
1 komentarz:

  1. Mnie także nigdy historia nie interesowała. Dopiero dziś się dowiedziałam ;D
    http://antenaaa-atena.blogspot.com/2014/08/albania.html Zapraszam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ♥
Odwiedzam każdego kto zostawi po sobie ślad :)
Jeżeli spodobał Ci się mój blog - zaobserwuj.